Menu Zamknij

Wykłady

2022
– Wykład dr. Andrzeja Ćwieka pt. „Magia hieroglifów”, związany z promocją II wydania książki „Hieroglify egipskie. Mowa bogów”, współorganizowanego przez Wydział Archeologii, Bibliotekę Collegium Historicum oraz Wydawnictwo Poznańskie.
– W ramach XIX edycji Tygodnia Bibliotek “Biblioteka – świat w jednym miejscu” prezentacja publikacji „ Kaliska I. Skarb przedmiotów metalowych z późnej epoki brązu na Pomorzu” oraz spotkania z autorami: Maciejem Kaczmarkiem i Grzegorzem Szczurkiem. Wydarzenie współorganizowane z Wydziałem Archeologii.
– Wykład dr. Andrzeja Ćwieka z Wydziału Archeologii UAM i dr. Filipa Taterki z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, dotyczącego książki „Jak przeżyć w starożytnym Egipcie”. Dzięki współpracy ze studentką archeologii wydarzenie nadawane było na żywo poprzez profil Wydziału Archeologii na Facebooku.
– Wykład Agnieszki Krzemińskiej, archeolożki, dziennikarki, popularyzatorki i autorki książek o tematyce archeologicznej i historyczno-społecznej. Z ramienia BCH i Wydziału Archeologii. Wydarzenie współorganizowane z Wydawnictwem Poznańskim i Wydawnictwem Literackim oraz Komisją Archeologiczną przy Poznańskim Oddziale Polskiej Akademii Nauk.
– Seans filmowy „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” w 20. rocznicę premiery z komentarzem dr Karoliny Anny Kulpy i dr. Filipa Taterki. Wydarzenie współorganizowane z Kołem Naukowym Studentów Archeologii WArch.
– Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą wokół powieści „Czas bogini”. Wydarzenie współorganizowane z Wydziałem Archeologii.
– Spotkanie z dr. Filipem Taterką z okazji dwusetlecia odczytania hieroglifów oraz promocja książki „List do Pana Daciera…”. Wydarzenie współorganizowane z WArch i KNSA WArch.
– Wykład prof. UAM dr hab. Iwony Sobkowiak- Tabaki pt. „Z Neandertalu po Nagrodę Nobla, czyli o karierze neandertalczyka słów kilka”, nadawanego również online. Współorganizowanie z Kołem Naukowym Studentów Archeologii WArch i Wydziałem Archeologii.

2019
Ignacy Jan Paderewski – kompozytor – prof. UAM dr hab. Marcin Gmys

2017
Detektyw na tropie. Od rękopisu muzycznego do nowoczesnych technologii – dr hab. Alina Mądry i dr hab. Magdalena Walter-Mazur
POLONA/2 miliony – zarządzanie obfitością w bibliotece cyfrowej – mgr Sonia Wronkowska

2016
Magia hieroglifów – dr Andrzej Ćwiek
Ewangelia po hipisowsku? Kilka słów o rock operze Jesus Christ Superstar A. L. Webera – dr Jakub Kasperski
Pocałunek i inne historie. Tropami słynnych fotografii – Marek Sulik

2015
Szlak cysterski w Polsce – dr Barbara Stolpiak